Születési hely és idő: Csíkszereda, 1975. szeptember 11.

Tanulmányok:

2000/2004 Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Színművészet

Szerepei a Figuránál:

2016/2017

MAGDIKA – Moșu Norbert-László – Biró Réka: Az élet fája ; rendező: Csiki Zsolt, 2017.

ISMENÉ/PANOPÉ – Racine: Phaedra ; rendező: Albu István, 2017.

Továbbá – Puskin nyomán: Anyegin ; rendező: Botond Nagy, 2017.

2015/2016

Tyrannja Vampiria, pénzboszorka – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; rendező: Csiki Zsolt, 2016.

Nyina – Matei Vișniec: Nyina ; rendező: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürenmatt: Fizikusok ; rendező: Albu István, 2015.

Narancs – Székely Csaba: A Homokszörny ; rendező: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Tündér – Václav Čtvrtek – Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló ; rendező: Dézsi Szilárd, 2014.

Rozamunda királyné – Übüség ; rendező: Márkó Eszter, 2014.

2013/2014

Heléna – William Shakespeare: Szentivánéji álom ; rendező: Balogh Attila, 2014.

Nagy Olga meséi nyomán írta: Márkó Eszter: Füttyös kalandjai ; rendező: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Irka, Mihail felesége – Nyikolaj Koljada: Murlin Murlo ; rendező: Barabás Árpád, 2013.

Kofa és Lady – Klenódium ; rendező: Czegő Csongor, Török Zoltán, 2013.

Asszony – Háy János: Mandragóra ; rendező: Kövesdy István, 2013.

Csavargó utcalámpa, Lidérc – Zalán Tibor: Szamár a torony tetején ; rendező: Dézsi Szilárd, 2012.

Utolsó pillanat ; rendező: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Radius Robot – Budaházi Attila és Victor Ioan Frunză szövegváltozata: (Szép) új világ ; rendező: Victor Ioan Frunză, 2012.

Arany-légy ; rendező: Goda Gábor, 2012.

Sebestyén Rita: Kantarzsíni bolhapiac ; rendező: Béres László, 2012.

Nagyanyó, Rablómama – H. C. Andersen – Jevgenyij Svarc: Hókirálynő ; rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

2010/2011

Peter Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról ; rendező: , 2011.

Katona Imre: A téboly hétköznapjai ; rendező: Katona Imre, 2011.

Minden Kívánságot Nem Teljesítő Tündér/Nagy Fekete Golyhó – A titok ; rendező: Dézsi Szilárd, 2010.

Lucietta – Carlo Goldoni: A hazug ; rendező: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Iris – Barabás Olga nyomán: Krimi ; rendező: A társulat, 2010.

Danyi Zoltán: Napút a cédrus árnyékában ; rendező: Döbrei Dénes, 2010.

Perszónák, `48-as női sorsok ; rendező: Béres László, Török Zoltán, 2010.

ROUSSILON GRÓFNŐ, Bertram anyja – William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó ; rendező: Kövesdy István, 2009.

2008/2009

Ápoltak – Játszótér ; rendező: Bozsik Yvette, 2009.

Rosetta – Georg Bücher: Leonce és Léna ; rendező: Béres László, 2009.

Ima az emberért ; rendező: Béres László, Török Zoltán, 2009.

Annya – Kárpáti Péter: Pájinkás János ; rendező: Anger Zsolt, 2008.

Öregember, A hatalmas Színrabló – Tor Äge Bringsvaerd – Papadimitriu Grigorisz: A hatalmas színrabló ; rendező: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Ru – Samuel Beckett: 3 tánc Beckettre ; rendező: , 2008.

Mama – Kiss Csaba: Világtalanok ; rendező: Kövesdy István, 2008.

Polüxeine – Thuróczy Katalin: Szandrosz ; rendező: Sorin Militaru, 2008.

Dolores – Federico García Lorca: Yerma ; rendező: Béres László, 2007.

Állólámpa – Grimm testvérek: Jancsi és Juliska ; rendező: Dézsi Szilárd, 2007.

MARCELLINA – Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: Figaro házassága ; rendező: Anger Zsolt, 2007.

2006/2007

PETROVNA – Vaszilij Szigarev: Fekte tej ; rendező: Barabás Árpád, 2007.

Dajka, Orestes nevelője – Bornemisza Péter: Magyar Elektra ; rendező: Katona Imre, 2007.

Nuzhat el-Fuád, Zubeida úrnő kincstárnoknője – Az ezeregyéjszaka meséiből: Abul Hasszán, a rosszcsont ; rendező: Dézsi Szilárd, 2006.

Voltore, ügyvédnő – Rókajáték ; rendező: Béres László, 2006.

2005/2006

Anya – Láng Zsolt: Télikert ; rendező: Patkó Éva, 2006.

A romok embere – Történetek a láthatatlan városból ; rendező: Vava Ștefănescu, 2006.

Marthe, szobalány – Georges Feydeau: Zsákbamacska ; rendező: Kövesdy István, 2005.

Káposzta, Anya, Mókus, Főszakács – Wilhelm Hauff: Orros, a törpe ; rendező: Dézsi Szilárd, 2005.

Szaggató ; rendező: Uray Péter, 2005.

2004/2005

Fiatal életek indulója (in memoriam József Attila) ; rendező: , 2005.

Hagyaték ; rendező: Béres László, 2005.

Viola – Molnár Ferenc: Üvegcipő ; rendező: Béres László, 2005.

A fekete kalapos – Benedek Elek: Szerencsefi ; rendező: Kolozsi Kilián, 2004.

Anna Martinovna Zmejukina, díva – Csehov: Lakodalom ; rendező: Florin Vidamski , 2004.

2001/2002

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa ; rendező: Béres László, 2001.

1999/2000

János az Arany ; rendező: Veress László, 2000.

Bohócos barangolások ; rendező: , 2000.

1998/1999

A Tábornokné – Jean Anouilh: Ardéle, avagy szeret, nem szeret ; rendező: Szabó Nagy András Mihály, 1999.

Rasdal királyné – Tamási Zoltán: A történelem kereke ; rendező: Tamási Zoltán, 1998.

1997/1998

Laudomia – Arlecchino az alvilágban ; rendező: Gelu Badea, 1998.

Petőfi egy kicsit másként ; rendező: , 1998.

Barbara nővér – Stanisław Ignacy Witkiewicz: Az őrült és az apáca ; rendező: Árkosi Árpád, 1997.

1996/1997

Rómeó és Júlia ; rendező: Vadas László, 1997.